«گوگل پلی استور» همیشه اپلیکیشن‌های نصب‌شده روی گوشی را چک می‌کند. حالا ویژگی جدیدی به این مارکت اضافه شده است که فضای خالی گوشی را هم نشان می‌دهد. بر اساس گزارش منتشرشده در وب‌سایت Droid-Life، این ویژگی میزان درصد فضای خالی گوشی را به کاربر اطلاع خواهد داد.

نقل قول راست

گوگل پلی استور ازاین‌پس اپلیکیشن‌های نصب‌شده را با توجه به حجمشان مرتب می‌کند.

نقل قول چپ

برای استفاده از این ویژگی کافی است که وارد پلی استور شوید. از منوی همبرگری سمت چپ که در کنار محل جست‌وجو قرار گرفته است به My Apps & Games بروید؛ سپس وارد قسمت Installed شوید. کمی در این قسمت صبر کنید تا درصد فضای خالی حافظه گوشی را مشاهده کنید. اگر فضای حافظه داخلی گوشی کم باشد، می‌توانید با حذف فایل‌ها و اپلیکیشن‌های حجیم، فضای موردنیاز را برای نصب اپلیکیشن جدید ایجاد کنید؛ همچنین در این قسمت تمام اپلیکیشن‌ها با توجه به حجمشان مرتب می‌شوند. در این حالت، راحت‌تر می‌توانید اپلیکیشن‌هایی را که فضای بیشتری گرفته‌اند پیدا کنید.

اضافه شدن این امکان باعث می‌شود که بتوانید راحت‌تر به مدیریت فضای حافظه داخلی گوشی بپردازید؛ البته استفاده از کارت حافظه همیشه یک راه مناسب برای خالی کردن حافظه داخلی گوشی به‌حساب می‌آید.

منبع: Phone Arena

مجید نوردوست

مجید نوردوست

مجید بیش از ۱۰ سال است که درحوزه بازی‌های ویدیویی و تکنولوژی می‌نویسد. بازی‌های ویدیویی اصلی‌ترین علاقه او به حساب می‌آیند و به همین دلیل هم، نیم‌نگاهی به فیلم‌ها و کتاب‌های فانتزی و علمی-تخیلی دارد.

ارسال نظر