یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها در فرآیند جذب نیرو، نبودن افراد متخصص در بازار کار است؛ افرادی که علاوه بر داشتن دانش و تجربه موردنیاز، از نظر شاخص‌های منابع انسانی مانند کار تیمی و رفتار سازمانی هم وضعیت قابل‌قبولی داشته باشند. همین دغدغه سبب شد تا در خرداد ماه ۹۷، ایده ایجاد مرکز رشد یارا شکل بگیرد و این مرکز، فعالیت خود را در بخش توسعه و زیرساخت آغاز کرد.
در مرحله اول، برای تمام توسعه‌دهندگانی که از طریق سایت‌های کاریابی و شبکه‌های اجتماعی، درخواست همکاری با مجموعه یارا فرستاده بودند آزمونی ارسال شد. این آزمون شامل سوالات فنی حوزه برنامه‌نویسی و تعدادی تست هوش بود و برگزیدگان این آزمون برای مرحله دوم دعوت شدند. مرحله دوم، شامل آزمونی دشوارتر و مصاحبه حضوری بود و در آخر، در مرحله سوم، این افراد از نظر مباحث منابع انسانی، به‌خصوص توانایی انجام کار تیمی سنجیده شدند. در نهایت، افراد مناسب که مستعد یادگیری بیشتر بودند، به‌عنوان اولین کارآموزان مرکز رشد یارا انتخاب شدند.
همه جلسات این دوره توسط برنامه‌نویسان باتجربه مجموعه یارا برگزار شد و مباحث مربوط به Back-End به‌خصوص پایتون، اندروید و iOS به آن‌ها آموزش داده شد. در آخر، کارآموزان رتبه‌بندی شدند و گواهی پایان دوره را دریافت کردند؛ به‌علاوه، تمام نقاط قوت و ضعف آن‌ها در قالب کارنامه به کارآموزان تحویل داده شد. نتیجه این دوره، تشکیل تیمی کوچک بود که سه ماه با هم کار کرده بودند و یکدیگر را به‌خوبی می‌شناختند. اکنون این تیم می‌تواند به‌راحتی پروژه‌های بزرگی را به سرانجام برساند.
مرکز رشد یارا قصد دارد در آینده نزدیک، دوره‌های کارآموزی دیگری نیز در حوزه‌های «بازاریابی دیجیتال» و «تحلیل داده» برگزار کند.