پیکاسو
کافه بازار

پابلو پیکاسو نقاش، شاعر، طراح صحنه و پیکرتراش اسپانیایی است. او یکی از برترین و تأثیرگذارترین هنرمندان سده ۲۰ میلادی بود و به همراه ژرژ براک، نقاش و پیکرتراش فرانسوی، سبک کوبیسم را پدید آورد. او به دلیل جستجوگری، نوآوری، پرکاری و اثرگذاری بر معاصران، یکی از مهم‌ترین هنرمندان سده بیستم به شمار می‌آید.

بازی پیکاسو یک بازی مرتبط با نقاشی است؛ اما برخلاف بیشتر بازی‌های این سبک، کاربران در این بازی قرار نیست نقاشی بکشند یا تصویری را رنگ‌آمیزی کنند؛ بلکه باید تعدادی نقطه را به یکدیگر متصل کنند و به تصویر نهایی برسند. بازی پیکاسو گرافیک سنگینی ندارد؛ اما تنها با یک ایده جذاب توانسته‌ است مخاطبان بسیاری را با خود همراه کند. برای وصل کردن نقاطی که کاربر را به شکل‌های تعیین‌شده در این بازی می‌رسانند، کافی است کاربر انگشت خود را بین دونقطه حرکت دهد و آن‌ها را به هم وصل کنند؛ همچنین اگر تعداد بیشتری از نقاط را از این روش به هم وصل کند، امتیاز بیشتری هم دریافت خواهد کرد. اگر بازیکن، نقطه‌ها را به‌درستی انتخاب کند، خطوط بین آن‌ها به رنگ صورتی درمی‌آید و در صورت اشتباه بودن مسیر، رنگ خط، مشکی می‌شود. روند وصل کردن نقاط به یکدیگر در بازی پیکاسو تا جایی ادامه می‌یابد که همه نقطه‌ها به هم متصل شوند و تصویر نهایی ظاهر شود. شکل‌های زیادی در بازی پیکاسو برای کاربران تهیه شده است که هرکدام طراحی کارتونی و فانتزی دارند و بیشتر آن‌ها تصاویری از حیوانات و اشیاء مختلف‌اند.

وصل کردن نقاط در مراحل اول بازی پیکاسو آسان است؛ اما با پیشروی در مراحل بازی، این روند کم‌کم پیچیده‌ می‌شود. از آنجایی که بازیکنان برای به‌پایان رساندن هر مرحله، با محدودیت زمانی رو‌به‌رو هستند، پیشروی در مراحل بازی، سرعت عمل زیادی می‌طلبد و به‌ این دلیل که روند بازی، مرحله‌به‌مرحله سخت‌تر می‌شود، بازی پیکاسو می‌تواند برای کودکان و بزرگ‌سالان مناسب باشد و هر دو گروه را سرگرم کند.

ارسال نظر