شرکت گوگل به‌تازگی محدودیت‌های جدیدی در برابر اپلیکیشن‌هایی که پیام کوتاه و لیست تماس‌ گوشی کاربران را می‌خوانند، اعمال کرده است. دلیل این کار هم جلوگیری از دسترسی بد‌افزارها به این قسمت‌ از گوشی کاربران اعلام شده است. اجرا شدن این سیاست باعث حذف برخی اپلیکیشن‌ها ازجمله اپلیکیشن Titanium Backup و Tasker شده است. Titanium Backup یکی از محبوب‌ترین اپلیکیشن‌های گرفتن نسخه پشتیبان از گوشی‌های اندرویدی به‌حساب می‌آید.

اپلیکیشن Tasker برای اینکه بتواند برنامه کاربران را سروسامان دهد پیام‌های کوتاه را بررسی می‌کند؛ اما اپلیکیشن Titanium Backup کاربردی‌تر است. حذف شدن این اپلیکیشن باعث شده است که سوالات زیادی درباره آن به وجود بیاید. حتی سازندگان اپلیکیشن Titanium Backup هم در توییتر به این موضوع اعتراض کرده‌اند. سازندگان به این موضوع اشاره کرده‌اند که دسترسی به پیام کوتاه و لیست تماس را حذف کرده‌اند، اما پیام آن از بین نمی‌رود. به‌هرحال، حذف شدن اپلیکیشن Titanium Backup باعث شده است که سازندگان آن از کاربران درخواست کنند که جهت حمایت از این اپلیکیشن، اعتراض خود را به گوش گوگل برسانند. در ادامه می‌توانید توییت سازندگان اپلیکیشن Titanium Backup را مشاهده کنید:

اپلیکیشن Titanium Backup

این اقدام گوگل کمی ناعادلانه به نظر می‌رسد، چراکه Titanium Backup بسیار محبوب است؛ حتی این سوال هم به وجود آمده که چرا سازندگان این اپلیکیشن هم‌اکنون با چنین مشکلی مواجه شده‌اند. تغییر سیاست‌های گوگل از آبان ماه گذشته به‌ وجود آمد و قطعا توسعه‌دهندگان به زمان کافی برای تغییر در اپلیکیشن خود را داشته‌اند.

حذف این اپلیکیشن به دلیل دسترسی به پیام‌های کوتاه و لیست تماس این سوال را هم ایجاد کرده بود که چرا چنین اپلیکیشنی تا این لحظه روی گوگل پلی فعالیت می‌کرده است.


منبع: Slash Gear

ارسال نظر